Pokud napíšete reklamu, tak si zároveň napište i parte, jelikož Vás v noci navštívím s motorovkou!
Autorčin osobní blog - zde.


TBADTR - 7. kapitola

3. listopadu 2010 v 19:05 | Cassie
DTCNázev: Tracy Bennettová a Deník T. Raddlea
Kapitola: 7.
Název kapitoly: Hádka
Autorka: Lady vampire Cassie Bellatrix Anya DarknessOtevřela jsem oči do prosluněného rána a spatřila jsem nad sebou tvář tety Betty, zmateně jsem se podívala vedle sebe, kde měla ležet Monica - byla pryč. Nechápavě jsem se rozhlížela po pokoji.

"Klid zlato, Monicu už jsem zbudila před tebou," smála se teta "ta už je doma."

Teta se nezlobila a já jenom zírala. Dole už Dee s Alexem snídali svou porci cornfleaků a já se k nim s úsměvem přidala. Dee stíhala i číst nějakou knížku, ze které na mně laškovně pokukoval blonďatý kouzelník s jasně modrýma očima. Byla to jedna z předepsaných "učebnic" od Zlatoslava Lockharta Toulky s trolly. Ten náš učitel nejspíš asi bude dobrej fanatik na tohohle chlápka - myslela jsem si.

Na okno zaklepala sova a u nožičky měla přivázané noviny, teta Betth otevřela okno, dala do měšečku několik srpců a vzala si Denního věštce. Pak se začala smát, Dee se neodtrhnula od knížky, Alex jenom vykulil oči a já nadzvedla obočí.

"Už vím, koho budete mít na obranu proti černé magii."chechtala se Bettany.

"Koho?" zeptala jsem se nedočkavě a snažila jsem se vytrhnout jí noviny z ruky.

"Zlatoslava Lockharta."pronesla dramaticky a položila si ruce na srdce. Smíchy jsem vyprskla mléko Alexovi přímo do tváře.

Ten se na mně naštvaně podíval a vyškubnul tetě noviny z rukou.

"Blá blá blá - tady to je, Zlatoslav Lockhart prozradil, že od září nastupuje jako učitel obrany proti černé magii ve škole čar a kouzel v Bradavicích. V krucáncích a kaňourech kde měl autogramiádu, se setkal - no tohle,"zavrčel Alex.

"Ten zmetek Potterovská je na titulní stránce se Zlatohlávkem. Ty noviny snad už hlouběji klesnout nemůžou."

"Ale no tak, Alexi na Harry Potterovi není nic špatného." napomenula ho teta. Alex naštvaně praštil novinami o stůl. Já vlastně nechápala co moje rodina má proti Harry Potterovi, ale radši jsem se na to nikdy nezeptala. Teta Betty se jenom mračila na Alexe.

Zbytek snídaně u stolu vládlo rozpačité ticho, nemohla jsem si nevšimnout jak se Alex ale i Dee mračili na tetu. Nechápala jsem to, vlastně jo. Mně rodiče taky pořád vtloukali, že teta Bettany Garbourová vlastně ani nepatří do rodiny, že je to ostuda našeho rodu a další kecy. Že prý má promudlovské sklony a tak dále… Naši nás k ní poslali, protože jediná se nás mohla ujmout na celé prázdniny a já nakonec byla ráda, i když jsem se nejdřív bála.


Betty byla trošku potrhlá, ale milá, hodná a byla s ní legrace. Rozhodně jsem jí měla radši než vlastní mámu. Moje máma Debra je chladná a vypočítavá, nikdy jsme neměli moc dobrý vztah. Dean je celkem fajn, ale poslední dobou se také chová divně.

Alex vstal od stolu jako první a okázale odpochodoval nahoru. Dee se po chvilce vytratila za ním. A mumlala si něco o tom, co vůbec dělá tady v tom zapadákově. Zavrtěla jsem hlavou a pak jsem se chtěla zeptat tety proč jí vlastně celá naše rodina - krom mne - tak nenávidí. Jakoby mi četla myšlenky.

"Nechodila jsem do zmijozelu, ale do Havraspáru. Pro Zmijozel jsem neměla ty správné předpoklady," ušklíbla se "a jsem ráda."

"A- ale na tom přeci není ni-nic špatného"vykoktala jsem. Usmála se na mně.

"Je vidět, že tebe jeden těmi žvásty o čistokrevném rodě nezblbne,"mrkla na mne "podle mě je to jedno, jestli jeden patří do Zmijozelu nebo Nebelvíru."

Souhlasila jsem.

"Jaké jsou vlastně rozdíly mezi těmi kolejemi a jak nás vlastně budou zařazovat?"dychtivě jsem chtěla nasakovat informace jako houba.

"Neprozradím ti, jak vás budou zařazovat," tajemně se usmála "ale řeknu ti, čeho si zakladatelé jednotlivých kolejí cenili."

Kývla jsem.

"Takže začneme naší rodinou kolejí," ušklíbla se "Zmijozel si u studentů cení toho, že si dovedeš poradit v každé situaci, vždycky si jdeš za svým a jestli mohu říct, tak jisté neúcty k řádu." uchechtla jsem se.

"O Nebelvírských se říká, že mají chrabré srdce; odvaha, klid a rytířskost jdou u nich  ruku v ruce. Mrzimorští mají zase velkou mravní sílu, jsou čestní a vždy ochotní přiložit ruku k dílu. V Havraspáru jsou ti, co mají bystrou hlavu, říká se, že tam chytří a důvtipní naleznou svou slávu."

"Páni, je to jako říkanka."zazubila jsem se a teta přikývla.

"Vlastně podle tohohle popisu se mi Zmijozel vůbec nezamlouvá." zamumlala jsem a podívala jsem se na tetu.

"Mně se také nezamlouval, chtěla jsem do Mrzimoru, ale skončila jsem v Havraspáru. A domnívám se, že nejspíš nebudeš ve Zmijozelu. Proto ti to tady vykládám a -"

"Jak se opovažuješ naší malé sestře motat hlavu, takovými nesmysly?! Je jasné, že půjde do zmijozelu, kam by jinam šla? Tohle řeknu mámě, vsadím se, že už sem nikdy nepřijedeme, když vykládáš takovéhle lži a výplody té tvé choré a zneuctěné mysli. Vždyť v ostatních kolejích jsou mudláci." zasyčela jedovatě Dee, která se objevila na patě schodiště.

"Na původu nezáleží!" vypálila jsem na Dee ještě než Bettany otevřela ústa.

"Ta stará babizna ti vymyla mozek!" mračila se Dee.

"To teda nevymyla, Betth je náhodou suprová, to ty jsi tady Zmijozelskej bodloš! Už toho mám po krk! Těhle keců, o čistý krvi! Moje nejlepší kamarádka je ze smíšené rodiny a kvůli tomu je podle tebe lůza? Víš co? Modlím se, abych nebyla ve Zmijozelu" zaječela jsem na ní, rozeběhla jsem se okolo ní, strčila do ní a vydupala jsem nahoru po schodech.

Dveřmi jsem práskla tak, že skoro vypadly z pantů. Zdola se ozývaly zvýšené hlasy, teta a Dee se stále hádaly. Nechtěla jsem to poslouchat. Nemělo to cenu, já k tomu už řekla svůj názor. Natáhla jsem se na postel. Bylo to možná naposledy. Hodiny ukazovaly, že je něco po osmé.
O půl vyjíždíme. Rozplakala jsem se; ztratím něco, co jsem brala jako domov a úžasnou tetu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama