Pokud napíšete reklamu, tak si zároveň napište i parte, jelikož Vás v noci navštívím s motorovkou!
Autorčin osobní blog - zde.


TBADTR - 3. kapitola

3. listopadu 2010 v 18:42 | Cassie
DTC

Název: Tracy Bennettová a Deník T. Raddlea
Kapitola: 3.
Název kapitoly: Příčná ulice
Autorka: Lady vampire Cassie Bellatrix Anya Darkness


Hodně jsem naléhala na tetu, chtěla jsem do Příčné ulice co nejdřív, strašně jsem se na to těšila. I Alex začínal být netrpělivý, ale já jsem věděla, o co mu jde. Chtěl co nejdřív navštívit potřeby pro famfrpál. Rodiče mu dali několik galeonů aby si mohl koupit příručku o údržbě košťat, hraje totiž za zmijozelské famfrpálové mužstvo, na postu odrážeče.
Škoda, že v prvním ročníku svoje koště mít nemůžu, není to povolené. Každopádně se těším i tak! Páni už zítra razíme do příčné ulice, použijeme k tomu letax. Je mi jasné, že se budu celou noc převalovat. Už aby byl zítřek. - S těmito myšlenkami jsem usínala, ráno jsem se probudila hned za svítání, dneska je den D, půjdeme do Příčné ulice a já budu mít svou vlastní hůlku a všechno ostatní.
Moje nadšení neopadalo ani, když jsme stály s tetou v dlouhé frontě v Krucáncích a Kaňourech. Dee a Alex si šli shánět potřebné věci sami.
Užasle jsem zírala na regály plné knih, všechny knížky byly vyrovnány úhledně až ke stropu. Tolik knih po hromadě jsem nikdy neviděla, knihy, které měnily barvy desek, vázané kůži, od velikosti poštovní známky až po velikost velké dlažební kostky. Spousta knih mně upoutala svými názvy jako například "Jak se postarat abyste stali nejoblíbenější? (Příručka, která vás naučí jak lidi dostat z "kurzu") " od Vanessy O'Bringhové, ale teta Betty mi nedovolila se na ní vůbec podívat. Místo toho jsem radši zkontrolovala seznam knih, které jsem měla mít. Všechno sedělo.

Miranda Jestřábová: Příručka kouzelných slov a zaklínadel (1. ročník)
Daisy Vanneová: Teorie základů obranných kouzel
Batylda Bagshotová: Dějiny čar a kouzel
Emeric Cvak: Úvod do přeměňování
Elleanor Waringhtonová: Lektvary pro začátečníky (Svazek 1. a 2.)
Mlok Scamander: Fantastická zvířata a kde je najít
A asi sedm knížek od nějakýho týpka co si říká Zlatoslav Lochart.

Z knihkupectví jsem odcházela s úsměvem; všechny knížky jsem měla a navrch Diář malé čarodějky. Když jsme kráčely po dlážděné ulici, měla jsem zvláštní pocit, tahle atmosféra se mi moc líbila. Z různých koutů ulice byly slyšet výkřiky "Prodám sazenice mandragory, za nejlepší cenu v okolí!" nebo "Dračí žluč, kupte…levně" byla jsem šťastná. Jako další jsme navštívily obchod Madame Malkinové; Hábity pro každou příležitost. Na seznamu byly psány tři černé pracovní hábity, jedna čapka, rukavice z dračí kůže a zimní plášť, který měl být se stříbrnými sponami. To všechno se dalo u Madame Malkinové sehnat. Jakmile jsme vešly, hned k nám přispěchala osobně Madame Malkinová, byla to přívětivá a usměvavá, baculatější čarodějka ve smaragdově zeleném.

"Bradavice?"Zeptala se s úsměvem a já jenom němě přikývla. Postrčila mě ke stoličce, na kterou jsem si záhy stoupla, poletovala kolem mě, stříhala, zakládala a po chvilce přede mě postavila velké zrcadlo ve zlatém rámu.

Zbrusu nový hábit mi padl jako ulitý, moje bledá pleť posetá zlatými pihami vypadala velice zajímavě v kontrastu s černým hábitem. Na hlavě mi trůnila děsně legrační čepice z, pod které vykukoval ohon mých mahagonových vlasů. Musela jsem se podívat i na můj obličej. Moje zelené oči, které vypadaly jako "kočičí" byly dominantou celého obličeje. Okamžitě upoutaly pozornost. Usmála jsem se, poděkovala Madame Malkinové, Betty zaplatila naši útratu a já už si v brašně nesla nejen všechny potřebné knihy, ale i můj stejnokroj.
Poté jsme vešly do obchodu, který hlásal Kotlíky všech velikostí - měděné, mosazné, cínové - samomíchací - skládací… Koupila jsem si cínový kotlík, standardní velikosti dvě. Pak taky jedny mosazné váhy, sadu křišťálových lahviček, dalekohled a miniaturní model naší sluneční soustavy, který jsem si koupila jen pro potěšení. Už stačilo zajít jenom do lékárny a pro hůlku.

Lékárna byla stísněná a nevábně to v ní páchlo, snažila jsem se odtrhnout pohled od jakých si sušených brouků a věnovat se nákupu mých ingrediencí potřebných na lektvary. Stejně jsem se rozhlížela po policích plných roztodivných prášků, které měli nadpozemské barvy, sušených bylin či kořenů a spoustě dalších věcí.

Ollivanderovi - tak bylo psáno na dřevěné tabulce, která vysela před obchodem. Když jsme otevřely dveře, někde vně krámku zacinkal zvoneček. Musela jsem se pousmát, vypadalo to tu jako velmi stroze vedená knihovna, všude byly vyrovnány krabice, vsadila bych se, že jich byli tisíce. Během pár chvilek se u pultu objevil pan Ollivander.

"Dobré odpoledne," promluvil přívětivým hlasem. Odpověděla jsem mu s úsměvem, Betty taky zdvořile pozdravila.

"Slečna Bennettová, že? Jste velmi podobná své matce," mluvil ke mně přívětivým hlasem kouzelník "její hůlka měla deset a čtvrt palce, pružná a poddajná, z tisového dřeva a ocasním perem fénixe, výborná k přeměňování."
Pan Ollivander pouze konstatoval a já věděla, že má pravdu.

"Vašeho otce si vybrala buková hůlka s blánou z dračího srdce, dvanáct palců, pěkná a velice pružná." Usmál se na mě. Pak se otočil na tetu.

"Bettany Garbourová, hůlka osm palců dlouhá z cesmínového dřeva a blánou z dračího srdce, ohebná jako bič. Skvělá k zaříkávání. Je to tak?" zeptal se a Betty přikývla.

Pan Ollivander přiskočil s metrem úplně stejně jako Madame Malkinová, ale on mi měřil vzdálenost od ramene k prstům, od ramene k podlaze, od zápěstí k loktům a pak se mne zeptal, jakou rukou budu s hůlkou zacházet, odpověděla jsem, že jsem pravačka. Pak už to začalo, nosil mi různé hůlky, ale žádná mi nesedla až jedenáct palců dlouhá z tisového dřeva a žíní jednorožce, podle Ollivandera krotká. Měla jsem radost, konečně jsem vlastnila svou vlastní hůlku. Jupí!

S Dee a Alexem jsme se měli sejít ve dvě před Velkoprodejnou Mžourov, také jsme se tam sešli, ale nezamířili jsme domů. Zastavili jsme se před Kouzelným zverimexem, co budeme kupovat ve zverimexu?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama