Pokud napíšete reklamu, tak si zároveň napište i parte, jelikož Vás v noci navštívím s motorovkou!
Autorčin osobní blog - zde.


TBADTR - 2. kapitola

3. listopadu 2010 v 18:32 | Cassie

Název: Tracy Bennettová a Deník T. Raddlea
Kapitola: 2.
Název kapitoly:Kalous ušatý
Autorka: Lady vampire Cassie Bellatrix Anya Darkness
Poznámka: Omlouvám se za případné gramatické chyby a za délku (spíš krátkost) této kapitolkySkákala jsem radostí, konečně mi dorazil dopis z Bradavic… Byla jsem opravdu nadšená a teta Betty taky, Alex byl zrovna venku s Brianem a Dee si nahoře četla. Držela jsem v ruce obálku, na které stálo:

Slečna                                                                                                                           
Tracy Bennettová                                                                                                                                     Levandulová;farma                                                                                                                                                                                      
Tichá Lhota

S třesoucíma rukama jsem otevřela obálku. S úsměvem jsem si prohlédla razítko Bradavické školy, a hned pod ním stál text.

Vážená slečno Bennettová, s potěšením vám oznamujeme, že ve Škole čar a kouzel v Bradavicích počítáme se studijním místem pro Vás.
V příloze Vám zasíláme seznam všech potřebných knih a vybavení.
Školní rok začíná 1. září. Očekáváme Vaši sovu nejpozději do 31. července.
Se srdečným pozdravem
                                      Minerva McGonagallová, zástupkyně ředitele            

Páni, tak je to opravdu tady. Na tenhle okamžik jsem se těšila strašně dlouho a on opravdu přišel. Došlo mi, že sovu budeme muset poslat tenhle týden, ale já jsem nechtěla čekat a hned jsem začala naléhat na tetu, aby jsme ho napsaly a poslaly hned. Teta s úsměvem souhlasila a pomohla mi napsat odpověď.

Pergamen s odpovědí jsem srolovala a dohopkala jsem k sově která doposud trůnila na okně, konečně jsem se dostala k tomu, abych si jí pořádně prohlédla. Vlastně to ani nebyla sova, byl to moc pěkný kalous ušatý. Podrbala jsem ho na zobáčku, pak jsem položila pergament na okno a místo toho abych ho přivázala Kalousovi k nožce, tak jsem letěla do kuchyně.

Police byly vysoké a tak jsem si od stolu přitáhla židli a stoupla si na ní, konečně jsem dosáhla na misku pro sovy. Patřila tetině sově Ruth, ale ta už byla moc stará a tak už se z jedné cesty z dopisu nevrátila, aspoň tak mi to říkala Betth. Sundala jsem
misku a napustila jsem do ní vodu, pak jsem se vrátila ke kalousovi.

Misku jsem položila před něj a on se napil, vypadal legračně. Nabral vodu do zobáku a pak polkl. Svýma žlutýma očima se na mě podíval tak jako by mi děkoval, opět jsem se nemohla ubránit úsměvu, teta mě pozorovala, ale nic neříkala.

Posléze jsem kalousovi přivázala pergamen k noze a on odlétl otevřeným oknem ven.
Rozhodla jsem se, že si nacvičím ještě nějaká kouzla a teta svolila, že mi pomůže. Slíbila, že měn naučí levitující nebo vznášející kouzlo - říkejte si tomu, jak chcete.

Teta Betty si sedla do trávy naproti mně, položila mezi nás havraní brk. Detailně mi vysvětlila pohyb hůlkou a pak mi to sama předvedla.
Elegantně švihla a mávla hůlkou "Wingardium leviosa," použila zaklínadlo a brk vzlétl do vzduchu, teta si s ním chvíli pohrávala a pak mi ho nechala klesnout do klína. Podala mi svou hůlku a já to začala zkoušet.

"Wingardium leviosa!" chvíli mi to trvalo, ale brk se po chvíli namáhavě zvednul do vzduchu, měla jsem z toho ohromnou radost.

"Jsem tady." Zahučel Alex a vytrhl mně tím ze soustředění. Zamračila jsem se na něj, brk spadnul na zem.

Ale co, povedlo se mi to jednou, povede se mi to znova… 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama