Pokud napíšete reklamu, tak si zároveň napište i parte, jelikož Vás v noci navštívím s motorovkou!
Autorčin osobní blog - zde.


TBADTR - 1. kapitola

3. listopadu 2010 v 18:27 | Cassie

Název: Tracy Bennettová a Deník T. Raddlea
Kapitola: 1.
Název kapitoly: Já a zase já
Autorka: Lady vampire Cassie Bellatrix Anya Darkness
Poznámka: Omlouvám se za případné gramatické chyby


Ach jo. Dnešní den byl opět na nic, není to fér! Alex mne už zase ponižoval před klukama - jakou jsem měla chuť mu fláknout, nebo ho aspoň pořádně zaklít, jenže ani jedno nemůžu. Fláknout bych ho vlastně mohla, jenže on by mi to vrátil, nebo bych už s nimi nemohla chodit ven. Což by byl pech, v tomhle zapadákově nemám žádné kámošky ani kámoše, vlastně je to mudlovská vesnička a jediní kouzelníci v okolí jsou Brian a jeho parta, do které se přidal i Alex.

Jo, naši jsou proti tomu, abychom se přátelili s mudly, ale teď jsme u tety a já fakt nevím, jestli se před koncem prázdnin vůbec podívám domů. Naši jsou někde na služební cestě a mně s Alexem a Dee šoupli tady do tohohle zapadákova k tetě Betty. Bettany Garbourová je naše poťouchlá tetička která sice nezastává názory rodičů na čistou krev, ale jinak je fajn, mám jí moc ráda, ale Alex to tu nesnáší.

Odbočila jsem od tématu, zaklít bych ho nemohla, protože zatím moc čarovat neumím, teprve letos nastoupím do Bradavic, na což se už opravdu těším. Bude to prima a Alex už nebude mít kecy. Alex je můj starší brácha, chodí do třetího ročníku, samozřejmě do zmijozelu, jak je v naší rodině už skoro tradicí. Nikdy se nepřestanu smát těm jeho vtípkům a je fakt prima, pokud si vás nevybere za terč vtipkování.

Je docela dost vysoký a musím nechat, že hezký. Jeho blonďatá čupřina mu dodává energický vzhled, vždycky vypadá pohodově, holky na něj letí. Pak je tu taky ještě Dee, ona je moje ségra, ale já si s ní moc nerozumím. Je strašně nemluvná a pořád kouká do knížek, podle Alexe je to strašná "šprtka". Chodí do čtvrtého ročníku a musí se nechat, že je to fakt výborná studentka - takže šprtka. No a řekla bych, že už se dostáváme ke mně. Takže…

Ahoj,
Moje jméno je Tracy Bennettová a je mi jedenáct, původně jsem z Londýna, ale momentálně tvrdnu na venkově - u Tiché Lhoty, kde "bydlím" u mé tety se sourozenci; Alexem a Dee. Jsem z čistokrevné kouzelnické rodinky, ale moc jim ty žvásty neberu. Přijde mi to děsně předpojatý, třeba všichni mudlové nejsou jenom ta "špinavá zvěř".

Moje máma Debra pracuje na ministerstvu, v Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů. Táta se jmenuje Dean a taky dělá na ministerstvu ale je v Hlavní Radě, už mi dokonce vysvětloval, jak to tam funguje.

Hlavní rada schvaluje zákony, které navrhuje Odbor pro uplatňování kouzelnických zákonů. Několik kouzelníků z tohoto odboru navrhuje zákony. Později jdou za vysoce postavenými členy rady a snaží se je přesvědčit o kladech toho návrhu. Nakonec si vše členové rady promyslí a odhlasují konečný výsledek.

Naši se poznali na ministerstvu, a měli čtyři děti Beatrice, Dee, Alexe a mně. Ale Bea umřela. Bylo to strašné, všichni jsme plakali, s Dee byly dvojčata, proto se z Dee stala ta zamlklá smutná osůbka, dřív byla jiná. Beatrice zkoušela umíchat nějaký extrémně složitý a nebezpečný lektvar, nikdy mi neřekli jaký. Stalo se to před rokem, když byly Dee a Bea ve třetím ročníku. Nikdo z nás se přes to dosud nepřenesl, ale nejvíc trpí Dee.

No pro dnešek konec úvah o Bee. Rozhodla jsem se trošku procvičit v kouzlech, teta mi půjčila svou hůlku, a právě teď mně sleduje z verandy. S její hůlkou se mi pracuje suprově, rozhodla jsem se vyzkoušet jedno z kouzel, která už umím. Spatřila jsem v trávě pavouka, tak jsem na něj zamířila hůlkou.

"Engorgio!" vyhrkla jsem a usilovně se soustředila na pavouka, zabralo to! Pavouk vyrostl asi o dva centimetry. Musela jsem se usmát a pak jsem se opět pořádně soustředila, abych pavoučkovi vrátila jeho původní velikost.

"Reducio!" Nic se nestalo. Byla jsem zklamaná a zkusila jsem to znovu… opět nic. Nakonec se mi to povedlo asi na počtvrté. Bett mně pochválila a já měla radost.
Napadlo mě, že vyzkouším jedno základní kouzlo, i když mi moc nejde. Vstala jsem a proběhla jsem okolo tety dovnitř do domu. Uvnitř bylo příjemné chladno, a já vběhla do koupelny, zhasla světlo a pevně jsem se upnula na svůj cíl - provést správně snad to nejjednodušší kouzlo.

"Lumos,"zašeptala jsem. Hůlka slabě zablikala, na podruhé zajiskřila. Znovu jsem zopakovala kouzlo a urputně jsem se snažila, zavřela jsem očí - když jsem je otevřela… Jupí! Povedlo se mi to, kužel světla vycházejícího z hůlky ozařoval koupelnu, bylo prima vědět, že to zvládnu. Proběhla jsem kuchyní a šla špičku rozsvícené hůlky ukázat tetě.
Se širokánským úsměvem jsem zašeptala, pro dnešek poslední zaklínadlo - "Nox"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama